Stach Szumski

Ur. w 1992 r. w Gdańsku. Absolwent studiów licencjackich na wydziale Sztuki Mediów na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Przestrzeni Malarskiej dr. hab. Pawła Susida. Artysta wizualny. Od 2015 r. wspólnie z Karoliną Mełnicką tworzy projekt Nomadic State (nomadyczne mikropaństwo). W latach 20132016 związany z warszawską galerią V9 oraz fundacją Vlepvnet. Ma na swoim koncie liczne realizacje w Polsce i na świecie (m.in. w Indiach, Japonii, Meksyku, Ukrainie). Ważniejsze wystawy zbiorowe, w których uczestniczył, to: „DEMOKRACJA”, Galeria Labirynt, Lublin, 2016; „Złożone, rozłożone / Assembled, Disassembled”, Miejsce Projektów Zachęty, Warszawa, 2016; „Tajsa”, Galeria BWA, Tarnów, 2014).

Stach Szumski

Stach Szumski, Korporgonit, 2015, obiekt: aluminium, piryt, kryształy, żywica organiczna

Orgonit jest energetycznym transformatorem negatywnej energii ze swojego otoczenia (elektrosmog, promieniowanie geopatyczne, cieki wodne, energie mentalne), który przetwarza ją na korzystną energię witalną. Według twórcy teorii orgonu Wilhelma Reicha, austriackiego psychologa i psychiatry, stanowi on energię obecną we wszystkich żywych organizmach w całym wszechświecie.

Korporgonit jest pierwszym ofensywnym orgonitem mającym na celu paraliżowanie negatywnej energii związanej z postępującym rozwojem kultury korporacyjnej. Powstał we współpracy z Andrzejem Jarmułowiczem, twórcą orgonitów z Zabrza, w jego pracowni znajdującej się w jednym z pomieszczeń opustoszałego biurowca.

Zapisz

Zapisz

Zapisz